Druga knjižničarska (ne)konferencija kcConnect održala se u Koprivnici ove godine, od 26. do 28. rujna u prostoru ENTER – Inkubatora kreativnih industrija. Konferenciji je prisustvovalo više od šezdeset knjižničara koji su imali priliku sudjelovati u raznovrsnom programu, uključujući predavanja, panel rasprave i radionice. Organizaciju skupa potpisuje Knjižnica “Fran Galović“ u suradnji s Gradom Koprivnicom, Sveučilištem Sjever, Goethe Institutom, Koprivničko-križevačkom županijom, Ministarstvom kulture Republike Hrvatske i Zagrebačkim knjižničarskim društvom. Prva kcConnect (ne)konferencija organizirana je 2022. godine, obuhvaćajući raspon tema od digitalnog marketinga, odnosa s javnošću, brendiranja, “storytelling”-a, “design thinking”-a do umjetne inteligencije. U nastavku se pruža pregled događanja, tema i ključnih izlaganja koja su oblikovala ovogodišnju kcConnect konferenciju.
Prvi dan konferencije održan je u četvrtak, 26. rujna 2024. godine, te se sastojao od tri predavanja i panel rasprave održane u prostoru ENTER-a, i četiri radionice, od kojih su dvije održane u prostoru Sveučilišta Sjever. Radionice su se održale istovremeno te su sudionici unaprijed birali kojoj žele prisustvovati.
Predavanja su održali Erik Boekesteijn, viši savjetnik iz Nacionalne knjižnice Nizozemske, dr. sc. Boris Jokić, ravnatelj Instituta za društvena istraživanja i dr. sc. Tomislav Stipančić, izvanredni profesor s Fakulteta strojarstva i brodogradnje u Zagrebu, na teme korištenja digitalnih alata i umjetne inteligencije. Navedeni izlagači sudjelovali su u panel raspravi pod vodstvom moderatorice Dragane Koljenik gdje su iznijeli svoja promišljanja o budućnosti knjižničarstva u kontekstu primjene tehnologija umjetne inteligencije, pružajući dublji uvid u potencijalne transformacije unutar profesije.

Erik Boekesteijn proširio je temu predavanja radionicom na kojoj su se sudionici bavili temom budućnost knjižničarske struke te razmišljali o potencijalnim novitetima koje bi mogli uvesti u rad svojih knjižnica. Nina Raimann i Martina Čip obradile su temu “Osnove vizualnog identiteta” u knjižnicama. Izlagačice su 2011. godine osnovale Cipmann studio za grafički dizajn i copywriting. Lisbeth Mærkedahl i Andrea Broe Haisley na radionici su sa sudionicima kreirale kutak za čitanje koristeći vizualne podloge umjetne inteligencije na temelju informacija i želja korisnika. Putem primjera obilaska koprivničkih atrakcija u spoju tehnologije i kreativnosti, sudionici su imali priliku i sami okušati se u stvaranju svoje rute prateći upute Ive Adžage Ašperger, Ane Brekalo i Ive Džambaski, članica Novih informacijskih stručnjaka Zagrebačkog knjižničarskog društva. 
Nakon edukativnih radionica, sudionici su se opustili uz tematski pub kviz.
Drugi dan konferencije održan je u petak 27. rujna 2024. godine te je također sadržavao tri predavanja, panel raspravu i četiri radionice. Predavanja drugog dana održali su Andrea Broe Haisley iz knjižnice Gellerup u Aarhusu, dr. sc. Martina Dragija Ivanović docentica s Odjela za informacijske znanosti Sveučilišta u Zadru te Urška Lobnikar i Matjaž Stibilj iz Valvasorove knjižnice u Krškom. Teme drugog dana predavanja sezale su od dizajniranja knjižnica u suradnji sa zajednicom do neutralnosti knjižničara u odnosu s političkim i društvenim događanjima. 
Ovogodišnje izdanje panela “Što vas žulja“ inspirirano je evaluacijama kcConnecta iz 2022. godine, s glavnim pitanjem pripreme budućih knjižničara za radna mjesta. Na panelu su sudjelovali Martina Dragija Ivanović, Natalija Miletić, Iva Ciceran i Vedrana Lugić, a raspravu je moderirao Petar Lukačić.

Drugoga dana konferencije sudionici su također birali jednu od četiri radionice različitog sadržaja no ovoga puta uz zajedničku temu “Upoznajmo Koprivnicu”. Za razliku od prvog dana, radionice drugog dana održane su izvan prostora ENTER, odnosno u samom gradu Koprivnici, na raznim lokacijama.
Pod vodstvom psihologinja Paule Kuharić i Ide Šipek održana je radionica koja je polaznicima pokušala približili tehnike povezivanja, najprije sa samim sobom, a kasnije i s drugima. Uz inženjerku hortikulture Natašu Njegovec, zaduženu za zelenilo i cvijeće Koprivnice, polaznici su raspravljali o začinskom bilju te uređivali dvorišni prostor knjižnice namijenjen sugrađanima za korištenje. Kroz radionicu koprivničkog slikara Ive Andrašića polaznici su prvotno skicirali crtež na papiru te ga pokušali prenijeti na staklo u maniri “Hlebinske slikarske škole“. Pod vodstvom Ene Čulić i Izabele Andrašić priprema zdrave hrane s namirnicama domaće proizvodnje nabavljene na koprivničkoj tržnici ukazala je polaznicima na važnost ekološke osviještenosti i zdrave hrane.
Na kraju drugog dana sudionici su uz vođeno razgledavanje posjetili Knjižnicu i čitaonicu “Fran Galović“ Koprivnica.
Treći dan konferencije održan je u subotu 28. rujna 2024. godine u prostoru pivovare Carlsberg. Sudionici su prvo imali priliku prošetati pivovarom uz vođeno razgledavanje te su potom poslušali  “Woman Panel“, na kojem su sudionice, uključujući novinarku Sonju Badalić kao moderatoricu, osnivačicu Udruge hrvatskih poduzetnica Lili Rodić, stručnjakinju za odnose s javnošću Krešimiru Rendulić, direktoricu ljudskih potencijala u Carlsbergu Mariju Zovko te Maju Krulić Gačan, voditeljicu Odjela za odrasle u Knjižnici i čitaonici “Fran Galović“ Koprivnica, otvoreno komentirale svoja iskustva i izazove s kojima su se susrele u usklađivanju privatnog i poslovnog života. 
Zbog loših vremenskih uvjeta Biciklijada članica ZKD biciklista od Željezničkog kolodvora do pivovare Carlsberg bila je otkazana.