• Vjesnik bibliotekara Hrvatske

VBH je stručni časopis Hrvatskog knjižničarskog društva. Časopis objavljuje znanstvene i stručne radove iz područja knjižničarstva i informacijskih znanosti, vijesti i izvještaje o radu Hrvatskoga knjižničarskog društva te priloge iz relevantnog područja zakonodavstva. Svi znanstveni i stručni radovi prolaze postupak recenzije koji uključuje dva anonimna recenzenta, među kojima se prema prilikama pojavljuju i inozemni recenzenti.

Časopis je indeksiran u sljedećim bazama podataka: Scopus (2009. nadalje), Library and Information Science Abstracts - LISA (2014. nadalje), Library, Information Science & Technology Abstracts - LISTA (2004. nadalje) i Central & Eastern European Academic Source (CEEAS) (2014. nadalje).

Do 2018. časopis je izlazio 4 puta godišnje. Od 2018. izlazio je polugodišnje (godišnje 2 broja), a od 2022. izlazit će tri puta godišnje. Ukoliko nije drugačije naznačeno, prilozi za broj 1/2023 primaju se do 1. veljače, za broj 2/2023. do 1 svibnja, a za broj 3/2023. primaju se do 1. kolovoza 2023.

Narudžbe za pretplatu primaju se na e-mail adresu Hrvatskoga knjižničarskog društva: hkd@hkdrustvo.hr.

ISSN 0507-1925 (Tisak)

ISSN 1334-6938 (Online)

• HKD Novosti

Glasilo HKD Novosti (ISSN 1331-808X) izlazi 3 do 4 puta godišnje od 1994. godine. Člankom 15 Statuta Hrvatskoga knjižničarskog društva propisano je da ih svi članovi Društva besplatno dobivaju. Od broja 15 (veljača 2001.) na mrežnim stanicama Društva izlazi i njihovo elektroničko izdanje (ISSN 1333-9575), a od broja 39 (travanj 2008.) izlazi isključivo u elektroničkom obliku. HKD Novosti donose najnovije informacije iz knjižničarstva kroz svoje stalne rubrike: intervjui s istaknutim domaćim i stranim knjižničarskim stručnjacima, izvješća o sastancima i odlukama izvršnih tijela Društva, pregled događanja iz regionalnih društava, izvješća sa sastanaka Hrvatskoga knjižničnog vijeća i vijesti o međunarodnim zbivanjima s naglaskom na one iz IFLA-e i EBLIDA-e. Uz to, HKD Novosti donose i pregled događanja iz hrvatskih knjižnica te prikaz održanih skupova i predavanja. Objavljuju se i popisi novoizašlih naslova s područja knjižničarstva, te obavijesti iz djelokruga rada srodnih udruga.

Arhiva HKD Novosti (do 2024) nalazi se na: https://arhiva.hkdrustvo.hr/www.hkdrustvo.hr/hkdnovosti

Poziv na novi broj časopisa HKD Novosti

Pozivamo knjižničarke i knjižničare da svojim prilozima iz knjižnica, izvješćima sa sastanaka, domaćih i međunarodnih skupova i predavanja, uz poželjne fotografije, pridonesu izdanju novog broja online časopisa HKD Novosti.

Prijave slati na novosti@hkdrustvo.hr najkasnije do 7. 6 .2024. po uputama objavljenim na stranici Za autore